FORGOT YOUR DETAILS?

Taniec współczesny i nowoczesny

Prowadzący: Anna Leśniewska
Grupa wiekowa: 3-19 lat

Bo najważniejsze jest, aby dzielić się pasją i być sobą, a taniec jest świetną formą wyrażania siebie i porozumiewania się

Brzdące (3 lata)

BRZDĄCE to najnowsza forma zajęć kierowana do najmłodszych dzieciaczków 2,5 i 3 letnich , które uczestniczą w zajęciach razem ze swoimi rodzicami. Jest to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu jak i wzmacnianie więzi między dzieckiem a rodzicem.

Maluszki (4 lata)

MALUSZKI to zajęcia rytmiczno-taneczne. Poprzez zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe i rytmiczne dzieci wprowadzane są w świat tańca.

Takcik (5-6 lat)

TAKCIK to zajęcia rytmiczno-taneczne. Poprzez zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe i rytmiczne dzieci wprowadzane są w świat tańca.

Urwisy (7-9 lat)

Zajęcia z tańca nowoczesnego - łączą w sobie elementy różnorodnych form takich jak: taniec klasyczny, hip–hop i disco. Posiadają w swoich korzeniach elementy folku indiańskiego i afrykańskiego. W trakcie zajęć dzieci poznają techniki taneczne, uczą się wyrazu scenicznego oraz zachowania na scenie. Wzmacniają kondycję, pracują nad właściwą sylwetką oraz doskonalą koordynację ruchów, które muszą być bardzo wyraziste. Celem zajęć jest stworzenie atmosfery dobrej zabawy, poprzez którą dzieci nabywają i kształtują umiejętności taneczne oraz poznają zasady umiejętnego poruszania się w przestrzeni. Dzieci prezentują się na różnych imprezach lokalnych oraz reprezentują MDK, biorąc udział w konkursach i przeglądach, na których zdobywają liczne nagrody. Grupa występowała również na deskach teatru Gerharta Hauptmanna w Goerlitz podczas czesko-polsko-niemieckiego festiwalu kultury i sztuki PAUZA NA SZTUKĘ.

Mały Takt (10-14 lat)

Takt (od 15 lat)

Zajęcia z tańca współczesnego. Jest to taniec oparty na plastyce ruchu, spięciach i rozluźnieniach, wyrażaniu myśli i emocji; kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała. Ruch kreuje się, wykorzystując oddech, grawitację i ciężar ciała. Celem zajęć jest popularyzacja tańca w zakresie różnych technik i zapoznanie uczestników z szeroko rozumianą definicją tańca. W ramach zajęć uczestnicy pracują nad kondycją fizyczną, techniką ruchu, umiejętnością rozumienia utworu muzycznego, koordynacją ruchową i orientacją przestrzenną. Poznają podstawy baletu klasycznego i współczesnego. Zagadnienia te wplatane są w kombinacje ruchowe. Poziom i stopień trudności zajęć dostosowany jest do wieku i możliwości uczestników. Grupy prezentują się w różnego rodzaju koncertach, konkursach i przeglądach, zdobywając liczne nagrody. Pracują również nad widowiskami tanecznymi wystawianymi przed szeroką publicznością w Teatrze Starym oraz kilkakrotnie w teatrze Gerharta Hauptmanna w Goerlitz podczas czesko-polsko-niemieckiego festiwalu kultury i sztuki PAUZA NA SZTUKĘ.

14.15-15.00
aula