Laureaci konkursów plastycznych:
1. Jury IX Międzynarodowego Biennale Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Sileziany 2013” przyznało Nicoli Hille złoty medal – uczestniczce zajęć w Pracowni Grafiki MDK. Laureatka uczęszcza na zajęcia plastyczne w Pracowni Grafiki MDK, prowadzonej przez Magdalenę Konieczną. To już kolejna edycja konkursu, w której Pracownia Grafiki ma złotego medalistę.
2. Ida Sałek z Pracowni Grafiki MDK prowadzonej przez Magdalenę Konieczną zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Podróże marzeń – Meksyk”. Konkursowi patronowała Ambasada Meksyku w Warszawie.
3. W Ogólnopolskim Konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa” Iga Spławiec otrzymała wyróżnienie. Nieprzypadkowo taki tytuł – konkurs zorganizowało Europejskie Centrum Bajki w… Pacanowie – stamtąd pochodzi przecież słynny Koziołek Matołek! Nagrodzona praca powstała w Pracowni Grafiki MDK prowadzonej przez Magdalenę Konieczną.
Gratulujemy!
———————————————————————————————————————————————————————————————————————–
W środę, 9 października 2013 r., odbyła się wycieczka dla uczestników stałych zajęć plastycznych w pracowni Magdaleny Koniecznej i Katarzyny Sas. Wzięło w niej udział 17 dzieci w wieku od 7 do 11 lat z wyżej wymienionych pracowni. Organizatorem wyjazdu była Magdalena Konieczna, drugim opiekunem – Katarzyna Sas.
Głównym celem wycieczki była wizyta w legnickim Muzeum Miedzi. Dzieci miały okazję zwiedzić trzy wystawy. Dwie z nich prezentowane były w gmachu głównym Muzeum – „Zabawki z kufra naszych dziadków”, wystawa ze zbiorów Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu, prezentująca ok. 250 blaszanych zabawek, wyprodukowanych w I poł. XX w. na terenie Polski, Japonii, Indii, Anglii, Hiszpanii, Italii, byłego ZSRR i NRD oraz multimedialna wystawa „Legnica w kolorze miedzi”, prezentowana z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia działalności przez Hutę Miedzi „Legnica”. Trzecia wystawa prezentowana była w Akademii Rycerskiej (oddział Muzeum) – była to „Dawna moda dziecięca XVII – XX w.”, przywieziona ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Na wystawie tej dzieci nie tylko obejrzały dawne ubranka, lalki, wózki, obrazy olejne czy XIX – wieczne fotografie z modą dziecięcą, ale też dowiedziały się, jaki wpływ na nią miały poglądy kulturowe i obyczajowe, wydarzenia polityczne lub towarzyskie. Podsumowaniem wystawy były krótkie warsztaty z zakresu projektowania mody.
Na zakończenie wycieczki cała grupa zwiedziła wieżę widokową św. Piotra w Zamku Piastowskim, skąd mogła podziwiać panoramę całej Legnicy.