SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES

FORGOT YOUR PASSWORD?

FORGOT YOUR DETAILS?

AAH, WAIT, I REMEMBER NOW!
MDK BOLESŁAWIEC // ZADZWOŃ DO NAS: 75 644 65 65
  • ZALOGUJ

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu

  • Aktualności
  • BIP
  • O nas
    • Młodzieżowy Dom Kultury
    • Administracja
    • Kadra pedagogiczna
    • Rada Rodziców
    • Standardy Ochrony Małoletnich
    • Nasz patron
    • Polityka prywatności
    • Deklaracja dostępności
  • Zapisy
  • Pracownie
    • Fotograficzna
    • Gry planszowe
    • Brydż sportowy
    • NOWOŚĆ! Szachy
    • Ceramika
    • Modelarnia lotnicza
    • Muzyka
      • Keyboard
      • Warsztaty wokalne
    • Plastyka
      • Akademia Malucha
      • Ceramika
      • Kreatorki
      • Plastusiowo
      • Plastyka wielokierunkowa
      • Rękodzieło
      • Witraż
    • Taniec
      • Taniec współczesny i nowoczesny
    • Teatr
      • Kreatorki
      • Pracownia teatralna FormaT
    • Turystyczno-krajoznawcza
  • Teatr Stary
    • Spektakle
    • Koncerty
    • Wystawy
    • Inne
    • Wynajem obiektu
    • Historia teatru
  • Kontakt
  • Home
  • Aktualności
  • Joanna Mysłek - Michnowska
  • Jest tworzywo, są pomysły, będą dzieła
 

Jest tworzywo, są pomysły, będą dzieła

13 lipca 2022 / Published in Joanna Mysłek - Michnowska, Manufaktura Bolesławiec, MDK, Nasza twórczość, newsy, pracownia ceramiczna

Jest tworzywo, są pomysły, będą dzieła

Uczestnicy zajęć w pracowni ceramicznej MDK – oraz ich nauczycielka, Joanna Mysłek – Michnowska – nie ominą żadnej okazji, aby tworzyć, tworzyć, tworzyć… W dniach 4 – 15 lipca liczna grupa uczestników zajęć tej pracowni spędza czas na plenerze ceramicznym w zakładach MANUFAKTURA.
Z myślą o grupie piętnaściorga zapaleńców, korzystając z uprzejmości Pawła Zwierza – prezesa MANUFAKTURY BOLESŁAWIEC, na terenie zakładu zorganizowano plener ceramiczno – rzeźbiarski. Udział w nim biorą dzieci i młodzież z pracowni pani Joanny, a całość wspiera Jarosław Sawicki – nasz bolesławiecki mistrz toczenia na kole garncarskim. Pod okiem instruktorów na toczku „wyrastają” naczynia. Jedne równe i kształtne, inne wręcz przeciwnie, gdyż obsługa tego urządzenia wymaga nie lada zręczności i koordynacji ruchów.
 
Grupa spotyka się codziennie. Zajęcia rozpoczęto od zwiedzania MANUFAKTURY, poznawania całego procesu technologicznego, wysłuchania rad pracowników, których wyroby pojawiają się na stołach i w serwantkach koneserów bolesławieckiej ceramiki nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach świata.
 
Joanna Mysłek – Michnowska: „Daję swoim uczniom jak największą swobodę tworzenia i artystycznego wyrazu. Uczestnicy malują biskwity, czyli gotowe pod względem kształtu, surowe formy ceramiczne, powstają rzeźby, płaskorzeźby, formy figuralne z kamionki”.
 
Na zakończenie pleneru, prace będą suszone, szkliwione i wypalane. W planach jest organizacja poplenerowej wystawy. Więcej zdjęć TUTAJ. (FOT. Joanna Mysłek – Michnowska)
tagi ceramika, Jarosław Sawicki, Joanna Mysłek - Michnowska, Manufaktura Bolesławiec, mdk, Paweł Zwierz, plener ceramiczny, rzeźby

Ostatnio dodane

  • Skarby Pogórza Izerskiego

    Ostatnia wycieczka Pracowni Turystycznej miała ...
  • Śnieżka na zakończenie roku

    Ostatnia niedziela starego roku upłynęła uczest...
  • Brawo, brawo, brawo!!!

    Nasza reżyserka Aneta Ćwieluch odbierze honorow...
  • Talerz malowany

    Wielkie biskwitowe talerze, profesjonalne farby...
  • Na skrzydłach Pegaza

    Jak ten czas pędzi, niczym na skrzydłach Pegaza...

Archiwalne wpisy

  • Statut
  • Rada Rodziców
  • Polityka prywatności
  • Deklaracja dostępności
Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu

© 2017 Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

TOP