FORGOT YOUR DETAILS?

E-sport

Prowadzący: Michał Piaskowski
Z wykształcenia specjalista informatyk, z zamiłowania pasjonat gier komputerowych. Wielokrotny uczestnik oraz organizator turniejów e-sportowych na terenie całego kraju: głównie w grach: Quake 3 Arena Pro Mode i StarCraft. W latach 2000-2002 był jednym z czołowych graczy na scenie ogólnopolskiej.
Grupa wiekowa: od 7 lat

▶️Większości z nas gry komputerowe kojarzą się jedynie z młodymi ludźmi, których na długie godziny pochłania wirtualny świat. Jednak okazuje się, że w dzisiejszych czasach świat gier komputerowych, to coś znacznie więcej niż bezmyślne siedzenie przed monitorem. Coraz częściej wirtualne zmagania określa się mianem e-sportu i stawia obok “realnych” dyscyplin sportowych.

▶️Gracze uczą się współpracy w grupach, nawiązują relacje społeczne z innymi grającymi z różnych rejonów świata, co niesie za sobą bardzo szybki progres w nauce języka angielskiego (w tym języku porozumiewa się większość graczy).

Startujemy z propozycją trzech grup wiekowych/tematycznych dla zainteresowanych e-sportowców:

▶️10 – 16 lat / Gry: Minecraft, Fortnite⏯

Zajęcia będą miały na celu pokazanie podstaw gier najpopularniejszych w tym przedziale wiekowym. W zależności od poziomu uczestników postaramy się skompletować drużyny i podjąć próby zrównoważonej rywalizacji. Wszystko to w formie dobrej zabawy.

▶️16 – 25 lat / Gry: StarCraft, Counter-Strike⏯

Powracamy do nieco zapomnianego tytułu jakim jest StarCraft – strategii uczącej myślenia na wyższym poziomie. Jeżeli chciałeś kiedyś zagrać, lecz na oficjalnych serwerach zostałeś pokonany w dwie minuty, to zapraszamy do nas. Counter -Strike – rozpoczęcie zajęć w tej grze jest uwarunkowane skompletowaniem wymaganej liczby uczestników do obsadzenia teamów. W zależności od poziomu zaawansowania, w planie mamy organizację potyczek turniejowych.

▶️od 18 lat / Gry: Lost Ark, Albion⏯

To grupa dla osób o większym stopniu zaawansowania. Wprowadzimy Cię do magicznego świata Massively multiplayer online role-playing game, czyli od zera do bohatera. Poznasz setki nowych ludzi, odwiedzisz przepiękne krainy i doświadczysz wspaniałych przygód. Jeśli chciałeś kiedyś zacząć lecz nie wiedziałeś jak, to….. zapraszamy.

▶️Zajęcia będą miały – w przeważającej większości – formę zdalną. Jedyne wymagania dotyczące Waszego uczestnictwa to posiadanie stabilnego łącza internetowego oraz odpowiedniego sprzętu komputerowego, który będzie w stanie obsługiwać wybraną grę. Prowadzący zajęcia nauczyciel będzie zarówno administratorem serwera z dana grą, jak i moderatorem/instruktorem obserwującym zmagania graczy.

UWAGA❗️❗️❗️ Chociaż komputery są niesamowicie przydatnymi narzędziami, mogą również uzależniać. Wiele dzieci ma problem ze spędzaniem zbyt długiego czasu przy komputerze, co niepokoi rodziców. I słusznie. Uzależnienie od komputera zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę. Dlatego przypominamy, że zdaniem specjalistów:

– dzieci w wieku do dwóch lat w ogóle nie powinny mieć styczności z ekranami cyfrowymi,

– dzieci w wieku od 2 do 5 lat nie powinny spędzać przed ekranem więcej niż 20 minut dziennie,

– dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat) maksymalny czas, który mogą spędzać przed ekranem komputera, wynosi 60 minut dziennie,

– starsze dzieci i nastolatki mogą korzystać z urządzeń cyfrowych nie więcej niż trzy godziny dziennie.

 

Edytuj
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
   

18.00-20.15

18.00-20.15

 
    zajęcia zdalne zajęcia zdalne  

 

Edytuj
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
  18.00-20.15      
  zajęcia zdalne      

Najnowsze informacje

 • Sukces naszych artystek

  Hanna Soluch i Jowita Junak – dwie serdeczne przyjaciółki, utalentowane artystki z pracow...

 • Transgraniczny tour

  Uczestnicy zajęć w pracowni plastycznej Katarzyny Sas, wspólnie z wędrowcami z pracowni turysty...

 • Koncert Wiosenny

  W niedzielę 26 maja o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się Koncert Wiosenny w...

 • Wernisaż – SZTUKA „mechaniczna”

  Przed nami wernisaż wystawy pt. SZTUKA „MECHANICZNA”, na który zapraszamy Państwa d...

TOP