FORGOT YOUR DETAILS?

Grafika warsztatowa, rysunek i malarstwo sztalugowe, projektowanie

Prowadzący: Magdalena Konieczna

Ukończyła studia z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (1999) oraz specjalizacja z witrażu na  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2010).

Od 2000 roku zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży, będąc zawodowo związana z placówkami kulturalno-oświatowymi w Bolesławcu oraz z organizacjami pozarządowymi. Jej wychowankowie są laureatami licznych konkursów plastycznych, a efekty pracy dydaktycznej wysoko oceniane przez ekspertów.  Obok edukacji artystycznej prowadzi również zajęcia art-terapii dla osób niepełnosprawnych.

Obok pracy pedagogicznej zajmuje się grafiką artystyczną i użytkową, malarstwem, witrażem oraz fotografiką. Eksperymentuje z różnymi materiałami, łącząc techniki i materiały plastyczne. Swoje prace prezentowała na wystawach w kraju i za granicą. Ważną rolę w jej twórczości zajmuje exlibris.

Grupa wiekowa: od 12 lat

Zajęcia przeznaczone dla młodzieży pragnącej kontynuować w przyszłości naukę w liceach i na uczelniach plastycznych. Podstawa programowa to rysunek studyjny i grafika warsztatowa, ale również techniki malarskie i fotograficzne. Oprócz tego uczestnik poznaje podstawy kompozycji obrazu, projektowania i formowania otoczenia. Zaznajamia się z technologią i terminologią z zakresu sztuk plastycznych. Przyswaja również ogólną wiedzę z zakresu historii sztuki.

Specjalizacją kierunkową w pracowni jest grafika warsztatowa . Nauka różnych technik odbitkowych, dzięki którym rysunki można powielać na papierze jak: linoryt, sucha igła, monotypia, gipsoryt. Powstają odbitki zarówno czarno białe jak i kolorowe.

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
15.30-18.30
sala 18

ZOBACZ WSZYSTKO
Do góry