FORGOT YOUR DETAILS?

Taniec w kręgu

Prowadzący: Dorota Strzelczyk
 
Grupa wiekowa: 18-118 lat

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych - ze wskazaniem na kobiety, ale panowie też są mile widziani.  Tańce w kręgu bazują na tańcach etnicznych różnych narodów - poczynając od krajów Bałkańskich, Grecji, Izraela, aż po Irlandię, Szkocję i Rosję. Melodie są bardzo różnorodne, zarówno wolne, wręcz medytacyjne, jak i szybkie, radosne, skoczne i żywiołowe, a wszystkie niosą w sobie dużą dozę pozytywnej energii - każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie ma znaczenia wiek, niepotrzebne jest przygotowanie ani szczególne umiejętności. Układy kroków są bardzo proste i podawane na bieżąco w trakcie zajęć.

W dzisiejszym zabieganym świecie potrzeba nam odskoczni, kontaktu z własnym wnętrzem, relaksu i ciepłego spotkania z drugim człowiekiem. To wszystko właśnie niosą ze sobą tańce w kręgu - ruch, przyjazne twarze wkoło i wirująca spódnica.... Pozwalają wyzwolić radość, zapobiegają depresjom, uczą bycia tu i teraz. Podobno nawet... odmładzają.

"...taniec wychowuje całego człowieka. Pomaga osiągnąć równowagę i oswobodzenie, uskrzydla fantazję, odpręża i rozluźnia..."
Bernhard Wosien - "ojciec" tańców w kręgu.

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
18.00-19.30
sala 15

Najnowsze informacje

TOP