FORGOT YOUR DETAILS?

Jurorzy

Jacek Radomski

Profesor zwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Dziekan Wydziału Lalkarskiego w latach 1993-1999. Prorektor PWST w Krakowie filia Wrocław w latach 1999-2005. Kierownik Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Kierownik Pracowni Naukowo-Badawczej i projektów badawczo-naukowych. Recenzent rozpraw doktorskich, habilitacyjnych oraz w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego profesora sztuk teatralnych. Ekspert zewnętrzny Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Asystent, współrealizator i reżyser przedstawień teatralnych. Członek jury w przeglądach i festiwalach teatralnych. Udział w kilkudziesięciu spektaklach Wrocławskiego Teatru Lalek oraz w festiwalach teatralnych w Polsce i zagranicą. Laureat nagród i wyróżnień artystycznych i państwowych.

Elżbieta Górczyńska

Pedagog, instruktor teatralny, reżyser teatru dzieci i młodzieży. Prowadzi Teatr Otczapy i Teatr OJ, który działa we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Jest koordynatorką i autorką wielu projektów artystycznych z udziałem młodzieży. Inicjatorka przedsięwzięć teatralnych i filmowych. Od wielu lat jej grupy zdobywają nagrody i wyróżnienia na festiwalach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Bogdan Nowak

Urodzony w Bolesławcu artysta, aktor, mim, przez wiele lat mieszkający w Paryżu. Asystent i przyjaciel nieodżałowanego Marcela Marceau. Przygotowuje spektakle i happeningi. Jeździ z nimi po Polsce i Europie promując swoje miasto. Już w 1978 r. rozpoczął współpracę z Teatrem Studio Kineo przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Następnie pracował w Teatrze Pantomimy Stodoła. W 1981 r. wyjechał do Francji, by w 1983 r. wstąpić do Międzynarodowej Szkoły Mimu i Mimodramu Marcela Marceau w Paryżu. Po dwóch latach nauki i pracy na scenie rozpoczął współpracę jako asystent i aktor Compagnie de Mime Marcela Marceau. Razem z wielkim mimem występowali we Francji i całej Europie, jak również w Turcji, Japonii, Australii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Południowej. Współpracę z Marcelem Marceau zakończył w 1997 roku i rozpoczął tournée z własnym spektaklem „Spirale”. W 2000 roku wrócił do Polski.

Piotr Fujarewicz

Aktor, monodramista, dziennikarz, pasjonat muzyki i tańca. Jego pierwszym przewodnikiem po świecie Teatru była Aneta Ćwieluch - współzałożycielka Festiwalu Młodzieżowe Zatargi z Teatrem. Jego brawurowy monodram „Kyś” na podstawie książki Tatiany Tołstoj mieliśmy okazję zobaczyć w 2016 roku na deskach Teatru Starego w Bolesławcu. Piotr obecnie związany jest z Teatrem Zapadnia z Opola. Razem z Zapadnią wielokrotnie reprezentował miasto Opole oraz Polskę na międzynarodowych festiwalach. W 2018 roku z Aact World Fest (Venice, Floryda, Stany Zjednoczone) wrócili aż z trzema nagrodami za spektakl „Kamień Cierpliwości”. Charyzmatyczna postać, która potrafi porwać za sobą tłumy, profesjonalista, człowiek o wielkim sercu.

Aktualności

Program festiwalu

(może ulec zmianie)

22 marca (piątek)
20.00 Gala otwarcia
Teatr Z Jednej Gliny (Bolesławiec) "Ile jest zagranic?" (poza konkursem)
23 marca (sobota)
09.00 - Teatr Sokół (Wadowice) "domino"
10.00 - Teatr Czyli Chilli (Zielona Góra) "Amor Deliria Nervosa"
10.50 - Szkolny Teatr Lalki i Aktora (Turze Pole) "Pewna wiadomość według Andersena"
11.30 - Teatr Avis (Nowa Sól) "Parafanały"
12.15 - Teatr T.Lab (Dębica) "be.to.NOWA legENDa"
13.00-14.00 - Przerwa obiadowa 
 
14.00 - Teatr Tańca Afera (Warszawa) "Motyl"
15.00 - Teatr Zza Winkla (Zielona Góra) "Zmysł(y)"
16.00 - Teatr MPF (Gostyń) "Kontakt"
17.00 - Teatr Zbożowy (Kielce) "Kurdeflak"
18.00-19.30 - Przygotowanie do pokazów powarsztatowych
19.30 - Przemarsz na Rynek 
20.00 - Pokaz powarsztatowy "Cyrkowy Korowód Radości"
24 marca (niedziela)
09.00 - Teatr Puk Puk (Świdnik) "Łódeczka"
10.00 - Klub Gońca Teatralnego - Grupa Ślady (Legnica) "Słabi"
11.00 - Teatr Chlebojady (Zielona Góra) "Marzenie Nataszy"
12.00 - Teatr Dziewiątka (Lubań) "Pierwiastek XY"
 
13.30 - Etiudy grup
 
W oczekiwaniu na werdykt

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zeszłorocznej edycji Zatargów

TOP