FORGOT YOUR DETAILS?

Plastyka wielokierunkowa

Prowadzący: Katarzyna Sas, Joanna Mysłek-Michnowska
Grupa wiekowa: od 6 lat

Celem nadrzędnym wszystkich działań jest odkrywanie i kształtowanie uzdolnień, wprowadzenie do świata kultury i sztuki oraz umożliwienie swobodnej ekspresji plastycznej.
W czasie zajęć realizowane są prace tematyczne, rysowane z wyobraźni lub z natury oraz prace abstrakcyjne. Poznanie różnych technik i dyscyplin plastycznych. Prace wykonywane na podłożach zróżnicowanych pod względem koloru, faktury, formatu. Powstają tu zarówno prace unikatowe jak i małe formy użytkowe. Oprócz tradycyjnych działań malarsko - rysunkowych podejmowane są działania ze szkłem, modelowanie przestrzenne, batik, grafika. Uczestnicy zajęć pracowni plastycznych biorą udział w licznych konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

 
Joanna Mysłek-Michnowska
Plastyka dla najmłodszych (od 5 lat)
Plastyka i ceramika dla najmłodszych (od 6 lat)
Rysunek i malarstwo sztalugowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od 14 lat)

Katarzyna Sas

Pracownia plastyczna Katarzyny Sas to miejsce dla małych i dużych artystów. Tu wspólnie rozwijamy uzdolnienia i wyobraźnię, „kontaktujemy” się ze sztuką, dajemy upust swojej ekspresji w samodzielnym procesie twórczym.

Pracownia obejmuje trzy grupy dziecięce „Plastyki wielokierunkowej”, grupę młodzieży „Rysunku i malarstwa sztalugowego” oraz „Witrażu” dla młodzieży i dorosłych.

Plastyka wielokierunkowa:  grupa 1 (6-10 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 2 (7-12 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 3 (8-14 lat)
Rysunek i malarstwo sztalugowe (od 13 lat)
Witraż (od 13 lat)
Warsztaty artystyczne dla dorosłych (od 21 lat)
 
PLASTYKA WIELOKIERUNKOWA

Nasze spotkania plastyczne mają na celu przede wszystkim rozbudzanie i pielęgnowanie zainteresowań twórczością, stąd bogaty wachlarz technik plastycznych i tematów, pozwalający na realizację zadań z natury i wyobraźni, a także własnych pomysłów. Poza technikami rysunkowymi (ołówek, kredki, pastele, piórko i tusz, pisaki) i malarskimi (akwarela, tempera, akryl, batik) realizujemy te, związane z formowaniem przestrzennym (papieroplastyka, formowanie z masy solnej i papierowej), grafiką (monotypia, kalkografia) i formami użytkowymi. Podpowiadamy jak, w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas, organizując w czasie weekendów wycieczki i plenery (nasze ulubione miejsce to zamki i pałace), a na wakacjach i feriach zimowych warsztaty tematyczne (nasze ulubione to batik i kreacja szerokim znaczeniu). W poszukiwaniu inspiracji zwiedzamy wystawy i bywamy na wernisażach, podglądając profesjonalnych artystów. A efektami naszej pracy chwalimy się na wystawach i konkursach plastycznych, często odnosząc sukcesy.

RYSUNEK I MALARSTWO SZTALUGOWE

Celem nadrzędnym naszych cotygodniowych spotkań, poza rozwijaniem umiejętności warsztatowych, jest kształtowanie postawy świadomego twórcy, wrażliwego obserwatora otaczającego nas świata, jego piękna, barw i formy. Zadania plastyczne, realizowane głównie w technikach rysunkowych i malarskich, dotyczą przede wszystkim obserwacji i interpretacji natury, pozwalają też na wyrażenie swojej osobowości i indywidualności, temperamentu, nastrojów i emocji.

Ważnym aspektem zajęć jest również wprowadzenie do świata kultury i sztuki poprzez uczestnictwo w wystawach i wernisażach miejskich, warsztatach tematycznych i pokazach. Jako świadomi twórcy, jesteśmy także organizatorami działań związanych ze sztuką – są to wystawy, kiermasze, parady, happeningi oraz pokazy po warsztatowe.

Czwartek: godziny - 15.30-16.15, Teatr Stary

 

Środa: godziny - 15.15-19.15, Teatr Stary

Wtorek: godziny - 15.20-16.50, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu
Czwartek:
godziny - 15.30-17.00, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

Wtorek: godziny 17.00-18.30, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

Czwartek: godziny - 17.15-18.45, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

Środa: godziny - 15.30-17.00, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

Piątek: godziny - 15.45-18.00, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

Piątek: godziny - 14.00-15.30, Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu

 

ZOBACZ WSZYSTKO
 • A u nas warsztaty

  Kto jeszcze nie wyjechał na wakacje i dzielnie rano wstaje, bierze udział w warsztatach zorgani...

 • PIĘKNE WAKACJE W MDK

  MDK zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne zajęcia ze sztuką w tle. Warsztaty przeznaczone są ...

 • Pożegnanie KAPELMISTRZA

  Kapelmistrz Wojciech Piwowarski – wirtuoz akordeonu – pracował z Zespołem Pieśni i ...

 • Świat oczami młodych artystów

  Obrazki, obrazy, kolorowe slajdy ze świata dziecięcej wyobraźni. Dzieła wykonane we wszystkich ...

TOP