FORGOT YOUR DETAILS?

Plastyka wielokierunkowa

Prowadzący: Magdalena Konieczna, Joanna Mysłek-Michnowska, Katarzyna Sas
Grupa wiekowa: od 4 lat

Celem nadrzędnym wszystkich działań jest odkrywanie i kształtowanie uzdolnień, wprowadzenie do świata kultury i sztuki oraz umożliwienie swobodnej ekspresji plastycznej.
W czasie zajęć realizowane są prace tematyczne, rysowane z wyobraźni lub z natury oraz prace abstrakcyjne. Poznanie różnych technik i dyscyplin plastycznych. Prace wykonywane na podłożach zróżnicowanych pod względem koloru, faktury, formatu. Powstają tu zarówno prace unikatowe jak i małe formy użytkowe. Oprócz tradycyjnych działań malarsko - rysunkowych podejmowane są działania ze szkłem, modelowanie przestrzenne, batik, grafika. Uczestnicy zajęć pracowni plastycznych biorą udział w licznych konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Magdalena Konieczna
Zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 są zawieszone. 
 
Edukacja plastyczna dla najmłodszych (6-7 lat)

Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków, rozwijają wyobraźnie, umiejętności manualne, są wspaniałym przygotowaniem do edukacji szkolnej. Na zajęciach maluchy oprócz tradycyjnych technik plastycznych poznają nowe techniki z wykorzystaniem różnych narzędzi i materiałów, realizują ciekawe pomysły, uczą się norm społecznych . Realizowane są ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo- ruchową i sprawność grafomotoryczną.

Malowanie farbami plakatowymi, temperą, akwarelą, kolorowymi tuszami, ecoliną, pastelami suczymi i olejnymi. Rysowanie ołówkiem, węglem, piórkiem, patykiem i tuszem, łączenie technik. Podstawy kompozycji i wiadomości o barwie. Prace z różnorodnych materiałów: kolaże z papieru, tkanin, wycinanek, aplikacje, formy przestrzenne z papier-mache, masy solnej, wycinanie, wyklejanie, lepienie itp.

Plastyka wielokierunkowa: grupa 1 (7-12 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 2 (7-12 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 3 (7-12 lat)
 
Uczestnicy poznają różne techniki i dyscypliny plastyczne. Prace wykonywane na podłożach zróżnicowanych pod względem koloru, faktury, formatu. Tematy z wyobraźni i natury. Rysowanie ołówkiem, węglem, piórkiem, patykiem i tuszem, pastelami olejnymi i suchymi; łączenie technik, malowanie farbami plakatowymi, temperą, akwarelą, gwaszem, kolorowymi tuszami, pastelami, farbami akrylowymi. Dla inspiracji wyobraźni przeprowadzane są rozmowy o sztuce, wycieczki do muzeum, plenery. Wychowankowie tworzą z wyobraźni, szukając inspiracji w reprodukcjach dzieł sztuki światowej, poznają podstawy kompozycji obrazu jak i wiadomości z zakresu technologii.
 

Joanna Mysłek-Michnowska
Plastyka dla najmłodszych (od 5 lat)
Plastyka i ceramika dla najmłodszych (od 6 lat)
Rysunek i malarstwo dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od 10 lat)

Katarzyna Sas

Pracownia plastyczna Katarzyny Sas to miejsce dla małych i dużych artystów. Tu wspólnie rozwijamy uzdolnienia i wyobraźnię, „kontaktujemy” się ze sztuką, dajemy upust swojej ekspresji w samodzielnym procesie twórczym.

Pracownia obejmuje trzy grupy dziecięce „Plastyki wielokierunkowej”, grupę młodzieży „Rysunku i malarstwa sztalugowego” oraz „Witrażu” dla młodzieży i dorosłych.

Plastyka wielokierunkowa:  grupa 1 (6-10 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 2 (9-14 lat)
Plastyka wielokierunkowa: grupa 3 (8-14 lat)
Rysunek i malarstwo sztalugowe (od 13 lat)
 
 
PLASTYKA WIELOKIERUNKOWA

Nasze spotkania plastyczne mają na celu przede wszystkim rozbudzanie i pielęgnowanie zainteresowań twórczością, stąd bogaty wachlarz technik plastycznych i tematów, pozwalający na realizację zadań z natury i wyobraźni, a także własnych pomysłów. Poza technikami rysunkowymi (ołówek, kredki, pastele, piórko i tusz, pisaki) i malarskimi (akwarela, tempera, akryl, batik) realizujemy te, związane z formowaniem przestrzennym (papieroplastyka, formowanie z masy solnej i papierowej), grafiką (monotypia, kalkografia) i formami użytkowymi. Podpowiadamy jak, w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas, organizując w czasie weekendów wycieczki i plenery (nasze ulubione miejsce to zamki i pałace), a na wakacjach i feriach zimowych warsztaty tematyczne (nasze ulubione to batik i kreacja szerokim znaczeniu). W poszukiwaniu inspiracji zwiedzamy wystawy i bywamy na wernisażach, podglądając profesjonalnych artystów. A efektami naszej pracy chwalimy się na wystawach i konkursach plastycznych, często odnosząc sukcesy.

RYSUNEK I MALARSTWO SZTALUGOWE

Celem nadrzędnym naszych cotygodniowych spotkań, poza rozwijaniem umiejętności warsztatowych, jest kształtowanie postawy świadomego twórcy, wrażliwego obserwatora otaczającego nas świata, jego piękna, barw i formy. Zadania plastyczne, realizowane głównie w technikach rysunkowych i malarskich, dotyczą przede wszystkim obserwacji i interpretacji natury, pozwalają też na wyrażenie swojej osobowości i indywidualności, temperamentu, nastrojów i emocji.

Ważnym aspektem zajęć jest również wprowadzenie do świata kultury i sztuki poprzez uczestnictwo w wystawach i wernisażach miejskich, warsztatach tematycznych i pokazach. Jako świadomi twórcy, jesteśmy także organizatorami działań związanych ze sztuką – są to wystawy, kiermasze, parady, happeningi oraz pokazy po warsztatowe.

Poniedziałek: godziny - 15.15-16.45, sala. 18

Środa: godziny - 15.15-16.45, sala. 18

Wtorek: godziny - 14.30-16.00, sala 18

Czwartek: godziny - 14.30-16.00, sala 18

Wtorek: godziny - 16.10-17.40, sala 18

Czwartek: godziny - 16.10-17.40, sala 18

Środa: godziny - 15.15-19.15, sala 23 (Galeria zdolnych)

Wtorek: godziny - 15.30-17.00, sala 16

Czwartek: godziny - 15.30-17.00, sala 16

Wtorek: godziny - 17.15-18.45, sala 16

Czwartek: godziny - 17.15-18.45, sala 16

Środa: godziny - 15.30-17.45, sala 16

Piątek: godziny - 15.30-17.45, sala 23 (Galeria zdolnych)

 

Piątek: godziny - 13.30-15.00, sala 23 (Galeria zdolnych)

 

ZOBACZ WSZYSTKO
TOP