FORGOT YOUR DETAILS?

Pracownia ceramiki

Prowadzący: Joanna Mysłek-Michnowska
Grupa wiekowa: 7-107 lat

Pracownia powstała z inicjatywy prowadzącej ją do dziś Joanny Mysłek-Michnowskiej. Na zajęciach dzieci i młodzież mają możliwość zgłębiania tajników wiedzy i metod pracy w glinie ceramicznej. Najczęściej jest to kamionka bolesławiecka, lub szamot kamionkowy. Uczestnicy samodzielnie szkliwią swoje prace szkliwami ceramicznymi, po czym wszystkie przedmioty są wypalane w celu utrwalenia. Pracownia posiada własny piec ceramiczny. Uczestnicy zajęć mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, plenerach, okazjonalnych akcjach, wystawach i konkursach – zarówno na terenie placówki, jak i na zewnątrz.

Od początku działania opieką otoczył pracownię Zakład Ceramiki „Bolesławiec” w Bolesławcu, dostarczając nieodpłatnie glinę i szkliwa ceramiczne niezbędne do jej funkcjonowania oraz umożliwiając wypał wykonanych prac. Przez wiele lat na terenie Zakładów w czasie wakacji i ferii zimowych odbywały się dziecięce plenery ceramiczne, których efekty prezentowane są na wystawach poplenerowych w Galerii Teatru Starego. Pracownia współpracuje również z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Poza regularnymi zajęciami w pracowni odbywają się także warsztaty dla dzieci ze szkół i przedszkoli oraz innych placówek kulturalno-oświatowych z Bolesławca i okolic. Joanna Mysłek-Michnowska ukończyła kurs oligofrenopedagogiki, co umożliwiło jej rozpoczęcie pracy z dziećmi z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Efektem współpracy z nauczycielami tej szkoły są coroczne wystawy i nagrody na konkursach plastycznych.

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
15.00-16.30
sala 1

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
16.30-18.00
sala 1

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
16.45-18.15
sala 1

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiąteksobota
16.00-19.00
sala 1

Najnowsze informacje

 • Zakręceni na keyboard

  W Bolesławcu nie brakuje dzieci i młodzieży zakręconych na punkcie gry na keyboardzie. To z myś...

 • Jesienne Bajkoczytanie

  Na jesiennym bajkoczytaniu zanurzyliśmy się w żółcie, brązy i pomarańcze, czyli kolory opadając...

 • …tej jesieni

  W poniedziałkowy wieczór, 21 października, do Teatru Starego wkroczyła polska złota jesień. A w...

 • Opowieści nie tylko ze Srebrnego Potoku

  Pracownia plastyczna Joanny Mysłek-Michnowskiej to prawdziwa kopalnia pomysłów i talentów. Uczę...

Do góry