Tańce w kręgu

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych – ze wskazaniem na kobiety, ale panowie też są mile widziani.  Tańce w kręgu bazują na tańcach etnicznych różnych narodów – poczynając od krajów Bałkańskich, Grecji, Izraela, aż po Irlandię, Szkocję i Rosję. Melodie są bardzo różnorodne, zarówno wolne, wręcz medytacyjne, jak i szybkie, radosne, skoczne i żywiołowe – każdy znajdzie coś dla siebie, a wszystkie niosą w sobie dużą dozę pozytywnej energii.

Nie ma znaczenia wiek, niepotrzebne jest przygotowanie ani szczególne umiejętności. Układy kroków są bardzo proste i podawane na bieżąco w trakcie zajęć.

W dzisiejszym zabieganym świecie potrzeba nam odskoczni, kontaktu z własnym wnętrzem, relaksu i ciepłego spotkania z drugim człowiekiem. To wszystko właśnie niosą ze sobą tańce w kręgu – ruch, przyjazne twarze wkoło i wirująca spódnica…. Pozwalają wyzwolić radość, zapobiegają depresjom, uczą bycia tu i teraz. Podobno nawet… odmładzają.

„…taniec wychowuje całego człowieka. Pomaga osiągnąć równowagę i oswobodzenie, uskrzydla fantazję, odpręża i rozluźnia…”
Bernhard Wosien – „ojciec” tańców w kręgu

  • Tańce w kręgu: wtorek / godz. 18.30 – 20.00/ 
 

Prowadzi Dorota Strzelczyk