FORGOT YOUR DETAILS?

Pracownia turystyczno-krajoznawcza

Prowadzący: Marcin Sarkowicz
Przewodnik górski/sudecki. Jego kompetencje potwierdza egzamin rangi państwowej, zdany przed komisją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Grupa wiekowa: od 7 lat

Młodzieżowy Dom Kultury ma zupełnie nową propozycję aktywnego spędzania wolnego czasu. To oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych: piesze wycieczki do najciekawszych miejsc naszego regionu, poznawanie ich historii i szukanie przygód w znakomitym gronie.

✔️Wycieczki planowane będą na krótkich i dłuższych dystansach, dostosowane do wieku i fizycznych możliwości uczestników. Mile widziane grupy rodzinne. Główne cele wypraw to poznawanie tras turystycznych, poznawanie historii zabytków, pomników przyrody, nauka czytania map, korzystania z kompasu i wiele, wiele innych atrakcji.

✔️Plan jest następujący. Raz, dwa razy w miesiącu odbywać się będą stacjonarne spotkania – konsultacje, m.in. z udziałem członków PTTK oraz Sudeckiego Koła Przewodników Sudeckich. Celem konsultacji będzie budowanie świadomości na temat bezpiecznego poruszania się po szlakach, radzenia sobie w przypadku trudności, nauka przygotowania do drogi, wykorzystania urządzeń elektronicznych, chociażby najzwyklejszych smartfonów w sytuacjach zagrożenia.

✔️W zależności od wieku i kondycji uczestników, Marcin Sarkowicz poprowadzi co najmniej dwie wycieczki miesięcznie; jedną na krótszym dystansie np. wokół i po Bolesławcu, drugą leśnymi i górskimi szlakami.

Marcin Sarkowicz:

„Chciałbym, aby w wyprawach uczestniczyły całe rodziny. To będzie czas dla wspólnego przeżywania przygody. Trasa każdej wycieczki zostanie przeze mnie dokładnie przygotowana i omówiona z uczestnikami. Ważne, aby oprócz samego przejścia dystansu, po drodze zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej. Turystyka i krajoznawstwo, to słowa klucze do tego, co chciałbym robić dzieląc się moim doświadczeniem z uczestnikami zajęć. Mieszkamy w fascynującym regionie Polski. Dolny Śląsk, Sudety, Przedgórze Sudeckie, to wielowymiarowa, tajemnicza kraina”.

Harmonogram zgodnie z planem wycieczek proponowanych przez instruktora.

Edytuj
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
         
         

 

Najnowsze informacje

 • Sukces naszych artystek

  Hanna Soluch i Jowita Junak – dwie serdeczne przyjaciółki, utalentowane artystki z pracow...

 • Transgraniczny tour

  Uczestnicy zajęć w pracowni plastycznej Katarzyny Sas, wspólnie z wędrowcami z pracowni turysty...

 • Koncert Wiosenny

  W niedzielę 26 maja o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się Koncert Wiosenny w...

 • Wernisaż – SZTUKA „mechaniczna”

  Przed nami wernisaż wystawy pt. SZTUKA „MECHANICZNA”, na który zapraszamy Państwa d...

TOP